המקום ללידה טבעית

אני מאמינה גדולה של לידה טבעית, אני מאמינה שגוף האישה יודע ללדת ואישה בסיוע של סביבה תומכת ומאפשרת, היא תוכל להגיע ללידה שהיא מתכוונת וחולמת עליה.20160523_212617
הגוף שלנו הוא פלא, אני באמת נפעמת מהתכנון העילאי וכמה שהכל מדויק בגוף כמו בזמן כניסה להריון ובטח בזמן הלידה.
ההורמונים רוקדים יחד עם התינוק שרוצה לצאת בזמנו החופשי. ההורמונים מופרשים במחזוריות מופלאה.
התפקיד שלנו, כיולדות וסביבה תומכת ,היא לדאוג לריקוד הזה של הורמונים בלידה. לכן אני חושבת בחירת חדר לידה הוא חלק משמעותי בהכנה ללידה.
חשוב לבחור חדר לידה שמאפשר את הלידה הטבעית ,הפעילה והפיזיולוגית שהגוף צריך. ישנן יולדות אשר יבחרו ללדת במרכז טבעי מחוץ לכותלי בית החולים(וביקרתי בכמה מהם ומדהימים ) או בלידות בית כי שם טמון הביטחון שלהן, וישנן נשים אשר ירצו עדיין להרגיש ביטחון כמו בבית בתוך כותלי בית החולים ,לכל מקרה שיהיה…
כדולה אני מלווה נשים במגוון חדרי לידה באזור המרכז בעיקר, לאור המלצות של קולגות שלי על מרכז הלידה הטבעי של בית חולים הדסה בירושלים,הוזמנתי לסיור. הדרך המפותלת הובילה אותי למרכז לידה באמת מדהים!
האמת- עשה לי חשק ללדת שוב…

המרכז הטבעי ללידה טבעית של ב"ח הדסה בעצם נותן את כל מה שאישה צריכה ורוצה בלידה :חדר לידה

ביטחון -צוות מיומן ומקצועי ביותר ומה שמדהים הוא הליווי של מיילדת צמודה. בהדסה, המיילדת נשארת בחדר בצמוד ליולדת לאורך כל הלידה!
שזה לא מובן מאליו! המצאות מיילדת צמודה נותן כל כך הרבה ביטחון ותמיכה ליולדת. לצורך העניין, בכל חדרי הלידה בארץ גם במרכזי לידה טבעיים, המיילדת מחלקת את זמנה בין 2עד 3 יולדות במשמרת.
אישה אשר מחליטה ללדת במרכז לידה הטבעי של הדסה יכולה להירשם החל משבוע 33 ולהיות בקשר עם המחלקה עד לזמן הלידה. עד הלידה אישה יכולה להתייעץ עם מיילדת על כל דבר שקשור ללידה הקרבה בעיקר מתי לצאת . מי שתקבל אותה היא אותה המיילדת שתסייע לה בלידה. כלומר ישנה המשכיות שמאפשרת ליולדת להיות רגועה.
המרכז הטבעי של הדסה בייבי נמצא בסמוך לחדרי הלידה הרגילים כך שיש מענה רפואי מהיר לכל צורך.
מוניטור האלחוטי – כיולדת מה שהכי הפריע לי (וילדתי 3 לידות ללא התערבויות) ,זה המוניטור! רציתי להיות במים..הדבר היחיד אשר יכל להקל עליי. המוניטור האלחוטי יכנס גם למקלחת ולא יפריע ליולדת במהלך הלידה.

סביבה מדהימה -במרכז לידה טבעית של הדסה קיימים 2 חדרים מאובזרים עם כל מה שאישה צריכה ללידה .הכל ! אפילו סולם(ליולדת החפצה בלידה בעמידה).
בחדר מיטה מתכוונת ונוחה, תאורה מעומעמת, כדור פיזיו, ריבוזו תלוי מעל המיטה ואפילו באמבטיה, שרפרף לידה. האווירה ביתית מאוד ורגועה.כסא לידה
המרכז כל כך שקט ונעים שבאמת התחשק לי ללדת שם.
לאחר הלידה,לבקשת היולדת תהיה אפס הפרדה מתינוקה ,וביות מלא לרצונה ועזרה בהנקה תנתן באהבה.
לידה טבעית תתאפשר כאשר המקום נותן ביטחון ונעימות וחסר גירויים כמו אור חזק,ריח ,רעש, תחושה של חולה.
כאשר הגירויים פוסקים ההורמונים רוקדים:)

הקשבה -המרכז מנוהל על ידי ננסי נוביק יחד עם המיילדת קטי מוהבן ,שתיהן מכוונות מאוד ללידה הטבעית ולהן ניסיון רב.
המיילדות במרכז הטבעי של הדסה מקשיבות לצרכים ולבקשות של היולדות, וכל הזמן לומדות ומחדשות את הידע על מנת להעניק ליולדות את הלידה החלומית שלהן. מפגישה איתן ניתן להרגיש את האהבה למקצוע ,הכוונה ורצון להוביל נשים ללידה פעילה ובטוחה.

פינוק -אחרי לידה חלומית נשאר רק לעלות למלונית של הדסה בייבי. 24 חדרים במלון בוטיק (עם שידת החתלה וכרית הנקה), עם ארוחות בריאות ומפנקות, תינוקייה שקטה בליווי אחות צמודה, בדיקת רופא ,סדנאות העשרה וחדר הנקה.
מושלם להתחלה חדשה!

לסיכום, הופתעתי לטובה מהצוות המחבק וחדרי הלידה המדהימים .מוכנה לנסוע עד לשם כדי ללוות לידה… אז מי רוצה מאפשרת לי ליווי בהדסה ?? מובטחת הנחה 🙂

מרכז ללידה טבעית בהדסה בתשלום ויש צורך להירשם מראש

לאתר של המרכז הטבעי של הדסה –כנסי  *2677

02-6778844