5 טיפים ללידה מוצלחת

טיפים ללידה קלה

1. תנועה היא קריטית להתקדמות הלידה. היא גם עוזרת להקלה על כאבי הצירים וגם עוזרת לעובר להתברג באגן ולהיכנס נכון לתעלת הלידה. אני ממליצה לך לתרגל סיבובי אגן עוד בהריון, ובמהלך הלידה לנוע בזמן הציר. במידה ואת עם אפידורל הקפידי להחליף תנוחות מדי פעם (אם אין לך כלל תחושה ברגליים בקשי עזרה מהמיילדת או המלווה שלך).

2. נשימה – אספקת חמצן תקינה במהלך הלידה תקטין את הסיכון לירידות דופק, תפחית את תחושת הכאב ותשמור על מדדים תקינים. נשמי כל הזמן, נשימות עמוקות ואיטיות, גם בזמן ציר, גם כשקשה. זה בהחלט מאתגר, ולכן אני ממליצה לתרגל נשימות עמוקות כבר בהריון.

3. חשבי מי את רוצה שילווה אותך ללידה – בזמן הלידה חשוב מאוד לשמור על רוגע ושלווה. הקיפי את עצמך רק באנשים שאת יודעת שיהיו נעימים, מכילים ותומכים. אני ממליצה לא להעמיס במבקרים בזמן הלידה. אחרי שהתינוק יוולד יהיה מספיק זמן לכולם לבוא ולהתרגש ביחד אתכם.

4. הכיני את הרחם באמצעות חליטת עלי פטל. עלי הפטל מלאים באנטי-אוקסידנטים ונמצא שהם מחזקים את טונוס הרחם ומשפרים את אפקטיביות הצירים ואף מסייעים במניעת דימום יתר, טחורים וזיהומים. התחילי בכוס אחת ביום לקראת החודש התשיעי, ועלי בהדרגה עד 3 כוסות ביום. ניתן גם לצרוך בתמצית או בכדורים אם את מעדיפה.

5. אם את מתכננת להניק אני מאוד ממליצה על מפגש הכנה להנקה לפני הלידה. ההנקה הראשונה מתרחשת כבר בחדר הלידה, וכדאי שיהיה לך מושג מה לעשות ואיך לנהל את זה נכון. זכרי שההתחלות קשות אבל אם יהיה לך ידע וכלים לעבור את זה, אחרי הימים הראשונים תוכלי ליהנות מכל היתרונות שיש להנקה עבורך ועבור תינוקך.

שרה גרשון -דולה ומדריכת הכנה ללידה