אבקת מרק עוף (פרווה) ביתית

אבקת מרק עוף (פרווה) -היא אחת האבקות החיזוק הכי שימושיות במטבח הישראלי. מה יש בה שהופך אותה לאחד המצרכים הכי שימושיים במטבח?
עוד לא מזמן האבקות הכילו מונוסודיום גלוטומאט, אשר משפר ומעצים את הטעם. בשנים האחרונות רוב החזרות הוציאו אותו מהשימוש בשל חשש לרעילות וכמות גבוהה של מלחים.
אני זוכרת כשחייתי בסין תקופה והייתי אוכלת בצהריים בקנטינה של הבית חולים האוניברסיטאי בצ'אנגדו, האוכל הבסיסי שכלל מנת אורז ותוספת שהיתה צמחונית עבורי בהתחלה היה טעים לחיך.

לאחר תקופה ,לא משנה מה אכלתי היה טעם זהה בפה. עד שיום אחד ביקשתי לראות את הם מכינים את האוכל והייתי מומה מהכף הגדולה של מונוסודיום אשר הגיעה לתבשיל. הטבחים הסינים הכניסו אותו בכל תבשיל ולא משנה אם היה ברוקולי או שעועית או משהו אחר ולכן להכל היה אותו הטעם. יש אפילו שם לתופעות לוואי מסוימות מכמות גדולה של מונוסודיום -"תסמונת המסעדה הסינית " כמו באמת במקרה שלי במטבח האוניברסיטאי. אז נכון שהרבה חברות גדולות בשוק, הפסיקו להכניס את הרכיב לאבקות מרק ,אבל אם נסתכל על כל הרשימה של אבקת מרק נראה הרבה משפרי טעם אחרים. אני באופן אישי מעדיפה כמה שפחות צבעי מאכל ורשמית הE הארוכה. אני כבר כמה שנים קונה קופסת מרק עוף פרווה שמחזיקה לפחות שנה שלמה..אני מחזקת את הבישול עם הרבה עלים ירוקים בעיקר. להחלטתי להכין אחת בבית.אז בדקתי כל מיני מתכונים ברשת ובחרתי בקיצור דרך כי למי שיש זמן לייבש ירקות אם אין מייבש ובעיקר זמן .אפשר לקרוא לה אבקת מרק אינסטנט. האמת זה כל כך פשוט! מצאתי סרטון פשוט והטעם באמת יצא של ציר ירקות פרווה ואני עכשיו מחזקת את התבשילים דרכו אני שיניתי כמויות ומרכיבים. דרוש בלנדר חזק שטוחן קמח ואבקות.
קרדיט לסרטון של עור אורגני https://www.youtube.com/watch?v=EBoLAonuTYI&t=247s

המתכון שלי - מכניסים לבלנדר בסיס של טפיוקה - אני טחנתי את פניני הטפיוקה . כמות של כוס
2 כפות כורכום
3 כפות בצל מיובש
כף וחצי אבקת שום
כף מלח ורוד
כפית פלפל לבןן
2 כפות כוסברה מיובשת
כף פטרוזיליה מיובשת
כף זרעי שומר
כפית רוזמרין מיובש
זהו